Συγχαρητήρια στις μαθήτριες του Μουσικού Σχολείου Ρεθύμνου

Το   Μουσικό   Σχολείο  Ρεθύμνου   συγχαίρει   τις   μαθήτριες:  Χαλκιαδάκη  ΜαρίναΚαραγκιαούροβα  Θεοδώρα  και   Γκιουλή  Καλλίτσα,  καθώς  και  τη  Καθηγήτρια  του  Σχολείου  Αραμπατζή  Αδριανή για  τη  διάκρισή  τους  στο  Διεθνή  Διαγωνισμό: Young business talents.

Στα  πλαίσια  του  διαγωνισμού  συμμετείχαν  750  ομάδες  απ’ όλη  την  Ελλάδα, από  αυτές  προκρίθηκαν  75.

Από  τη  Περιφέρεια  Κρήτης  συμμετείχαν  150  ομάδες  και  η  ομάδα  του  Μ.Σ.Ρ.  προκρίθηκε  στα  τελικά  καταλαμβάνοντας   τη  πρώτη  θέση.

Ο  διαγωνισμός  διήρκεσε  από  τον  Οκτώβρη  έως  και  τον  Μάρτιο. Οι  μαθητές/ τριες  διαχειρίστηκαν, διοίκησαν, σχεδίασαν  και  πήραν  αποφάσεις  για  μια  εικονική  επιχείρηση  με  στόχο  τη  μεγαλύτερη  κερδοφορία.

Η  τελική  φάση  του  διαγωνισμού  διεξήχθη  στην Αθήνα  στις  2/4/2016  στο  Αμερικανικό  κολλέγιο  Pierce.

epix2016b